Odzież używana w Polsce i na świecie

Data publikacji artykułu: (12-12-2018)

Szybko rosnąca świadomość zjawiska fast fashion powoduje, że ludzie zaczynają omijać marki odzieżowe, które zajmują się masową produkcją. Większość z tych ludzi, którzy nie mogą pozwolić sobie na droższą, bardziej jakościową odzież, decydują się na zakup używanej.

Są różne powody dlaczego ludzie kupują rzeczy używane. Duża część klientów sklepów second-hand nie ma innego wyjście. Są to ludzie o niskich zarobkach oraz z dużymi rodzinami, których nie stać na częste zakupy w galeriach handlowych. Dla innych zakupy w takich sklepach są zabawą, ponieważ między ogromem wieszaków często można znaleźć ubrania designerskie. Właśnie dostępność markowej odzieży importowanej do Polski z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Holandii oraz innych krajów Europy powoduje, że w ostatnich latach dyskonty odzieżowe cieszą się popularnością wśród fashionistek. Ponadto dzisiaj kolekcje w sklepach praktycznie nie różnią się między sobą, a zakupy w sklepach second-hand pozwalają na garderobę pełną wyjątkowych rzeczy.

Zachęcamy do zapoznania się z pełnym artykułem oraz infografiką pod adresem: pomaganieprzezubranie.pl/odziez-uzywanaPrzejdź do aktualności