Polacy w swoich szafach z roku na rok mają coraz więcej ubrań, jednak mimo wszystko duża część z nas chciałaby wymienić ich zawartość na nową.

Z zakupami bardzo często czekamy na nowe promocje i wyprzedaże, bez względu na to ile zarabiamy. Choć każdemu zdarza się ulegać tymczasowym zachciankom to jednak większość z nas, najczęściej dokonuje przemyślanych zakupów. Nadal najbardziej pożądaną cechą produktu jest dla nas jego cena, dopiero na kolejnym miejscu stawiamy na markę oraz jakość.

Co najchętniej ubieramy?

Według ekspertów Polacy ubierają się coraz modniej, nadal jednak zdecydowana większość z nas woli nosić zwykłe, wygodne bluzki i jeansy. Swój styl określamy zwykle jako casual lub sportowy. Wciąż boimy się urozmaiceń, tylko co dwudziesty Polak w swoim mniemaniu ubiera się ekstrawagancko i niebanalnie, kochamy za to stonowane kolory, a zdecydowany prym wiedzie u nas czerń oraz odcienie szarości.

Co nas inspiruje?

W kwestii ubioru wciąż chętnie inspirujemy się znajomymi lub obcymi osobami spotykanymi na ulicy. Na szczęście coraz częściej przeglądamy serwisy, blogi i profile społecznościowe związane z modą. Z roku na rok zwiększa się również liczba osób zainteresowanych nowościami i bieżącymi trendami stylistycznymi. Jako naród mamy o sobie bardzo dobre zdanie w kwestiach modowych, aż trzy czwarte z nas uważa, że ubieramy się dobrze.