Polacy przywiązują coraz większą uwagę do swojego wyglądu. Znaczna część społeczeństwa pragnie ubierać się zgodnie z obowiązującymi trendami, by prezentować się modnie i gustownie. Czym  jest dla nas moda, jak oceniamy zawartość swoich szaf i co wpływa na nasze decyzje zakupowe?

W porównaniu do poprzedniej dekady, poziom życia wielu rodzin uległ znacznej poprawie. W końcu możemy sobie pozwolić na zakup oryginalnych, dobrych jakościowo ubrań, z pomocą których wykreujemy swój niepowtarzalny styl. Mając świadomość tego, że jesteśmy oceniani na podstawie tego, jak wyglądamy, starannie i z dbałością o każdy detal dobieramy poszczególne elementy garderoby.

Moda i styl w życiu Polaków

Porą, która szczególnie inspiruje nas do poczynienia analizy naszego stylu oraz zawartości szafy jest wiosna. Wówczas chętniej eksperymentujemy ze swoim wyglądem, podejmując działania, dzięki którym nabierze on świeżości i niepowtarzalnego charakteru. Kluczowym elementem, który buduje nasz wizerunek są ubrania. Kładziemy nacisk nie tylko na ich jakość, ale również ogromną wagę przywiązujemy do aspektu wizualnego. Moda leży w kręgu zainteresowań większości z nas, nic więc dziwnego, że ¼ Polaków twierdzi, że jest dla nich przede wszystkim sposobem na wyrażanie siebie.

W związku z tym, że moda stanowi ważny element naszego życia, staramy się na bieżąco śledzić trendy, by wiedzieć, w jakie rzeczy zainwestować w ramach doposażenia zawartości swojej garderoby. Dzięki temu co piąty Polak deklaruje, że jest zadowolony z zawartości swojej szafy i ma w niej wszystko, co uważa za potrzebne. Z kolei osoby, które nie do końca są zadowolone z posiadanych ubrań, mają świadomość, że powinny odświeżyć zwartość swojej szafy, więc to dobry prognostyk jeśli chodzi o kondycję naszego modowego gustu i wyczucia.

Zakup poprzedzony inspiracją

Cieszyć powinien też fakt, że nie kupujemy przypadkowych ubrań i świadomie planujemy zakupy odzieżowe. Nim wyruszymy do sklepu, starannie określamy nasze preferencje, posiłkując się inspiracjami czerpanymi z różnych źródeł. Kobiety najczęściej poszukują ich w magazynach modowych, z kolei mężczyźni obierają rolę obserwatorów i wzorują się na ciekawie ubranych znajomych.

Po ubrania najczęściej wybieramy się do markowych sklepów zlokalizowanych w centrach handlowych, choć równie chętnie zaopatrujemy się w odzież w sklepach internetowych. Zakupy online stanowią mocną konkurencję dla tradycyjnych z kilku względów. Przede wszystkim możemy dokonywać zakupu o każdej porze, a ponadto mamy dostęp do niemal każdej marki.

Drugie życie niepotrzebnych ubrań

Moda to nie tylko systematyczne zapełnianie swojej szafy ubraniami, które odzwierciedlają aktualne trendy. Zanim postanowimy odświeżyć swój wizerunek poprzez kupno nowych ubrań, dokładnie przeanalizujmy swoją garderobę. Z pewnością znajdzie się w niej kilka rzeczy, które przestały pasować rozmiarem lub ich styl nam nie odpowiada. Niepotrzebne ubrania można wykorzystać oddając je w zbiórkach organizowanych przez Pomaganie przez ubranie. W ten sposób możemy wspomóc potrzebujących, a przy okazji zyskać miejsce w szafie na nowe, modne nabytki.