Informacje o fundacji

Naszym zdaniem wśród ludzi jest za dużo przemocy. Ta, na której się skupiamy, to ta mała, drobna, codzienna, drążąca jak kropla skałę. To ona - drobne złośliwości i erystyczne manipulacje, banalne uprzedzenia i typowe frustracje - tworzy z ludzi ofiary przemocy, DDD, jest przyczyną depresji, nerwic i zwątpienia, samotności i poczucia bezsensu. Takim ludziom pomagamy - szczególnie tym z Zespołem Aspergera, ponieważ dobrze rozumiemy co w ich myśleniu sprawia, że stają się ofiarami innych ludzi. PRZEMOCNIe to dwuosobowa fundacja, której założeniem jest - za Sokratesem - stwierdzenie, że "Sekretem zmiany jest koncentracja całej Twojej energii nie na walce ze starym, lecz na budowaniu nowego". Na tej sentencji kończy się nasza akceptacja sofizmu.

Pomagamy osobom doświadczającym przemocy - także tej drobnej: złośliwości, manipulacji roszczeniowości - w bliskim otoczeniu społecznym; w: zakończeniu sytuacji w której są ofiarami odzyskaniu dobrostanu psychicznego i fizycznego; poznaniu mechanizmów manipulacji, w tym relacji agresor-ofiara przemocy i własnych tendencji do ulegania im; odzyskaniu lub nabyciu niezależności emocjonalnej i ekonomicznej; odzyskaniu ich własności materialnych i praw; spłacie długów i innych wymagalności powstałych w okresie poddania przemocy; rozwoju i/lub nabywaniu kompetencji zawodowych, osobistych i interpersonalnych; tworzeniu sobie zdrowego otoczenia społecznego i budowaniu osobistego oraz fundacyjnego systemu wsparcia na przyszłość odzyskaniu poczucia sprawczości i siły. W maksymalnie krótkim czasie potrzebnym danej osobie. Pomoc rozumiemy jako: pracę socjalną czyli partnerską współpracę pomiędzy Fundacją a klientem; mającą na celu jak najszybsze odzyskanie przez niego pełni niezależności i ogólnego dobrostanu; bazującą na jego własnych zasobach (intelektualnych, osobowościowych, materialnych) oraz zasobach Fundacji i ludzi luźno i dobrowolnie wokół niej skupionych; przynoszącą korzyści wszystkim stronom; stawiającą klienta w roli pełnosprawnego partnera, który tylko chwilowo, wskutek czynników społecznych, stracił swój potencjał, ale może i chce go odzyskać, wykorzystać i użyczyć innym osobom w podobnej sytuacji; a nie jako opiekę socjalną, która swojego beneficjenta, wręcz podopiecznego, widzi jako osobę niekompetentną, niepełnosprawną i nieodpowiedzialną (słusznie lub nie). Jesteśmy dla każdego kto czuje, że świat jest zbyt nieprzyjaznym miejscem dla niego. Dla DDD/DDA, ofiar przemocy, osób z depresją i nerwicą, zagubionych i zrezygnowanych. Mamy Zespół Aspergera, więc jego przedstawicieli zrozumiemy i objaśnimy im co trzeba ze szczególną łatwością.

Dowiedz się więcej na naszej stronie: 
Odwiedź nasze profile społecznościowe:

Zebraliśmy dla tej fundacji:

4
2
3

.

6

Sylwia M. (09-03-2019)

Fundacja PRZEMOCNIe

18.60 zł
Dorota K. (17-01-2019)

Fundacja PRZEMOCNIe

9.70 zł
Adrianna S. (26-02-2019)

Fundacja PRZEMOCNIe

6.80 zł

Dane kontaktowe:


Adres fundacji: 05-254 Kuligów, Okrężna 12

NIP: 125-164-03-58

Tel./fax: 606-596-070

Adres e-mail: przemocnie@gmail.com


Jak pomagamy?


Prowadzimy działalność edukacyjną oraz wspieramy w kontakcie indywidualnym. WSPARCIE INDYWIDUALNE Bezpłatnie poświęcamy czas i wysiłek osobom, które potrzebują kompleksowego wsparcia w wychodzeniu z toksycznych układów i sytuacji. Możemy porozmawiać przez internet, spotkać się, doradzić, odwiedzić. Odróżnia nas to, że możemy nawet zamieszkać u potrzebującej nas osoby na jakiś czas (np. gdy jest nękana, musi zrobić remont, potrzebuje wsparcia psychicznego lub merytorycznego). Dajemy także możliwość zamieszkania w naszym beskidzkim gospodarstwie. Uczymy życiowego survivalu: skrajnej oszczędności bez bylejakości, technicznego know-how, zarabiania pieniędzy w skrajnie trudnych sytuacjach, holistycznego podejścia do zdrowia, i nade wszystko spokoju ducha. Proponujemy wspólne z potrzebującym zdobycie pieniędzy na rozwiązanie jego problemu, lub potrzebnych mu rzeczy. Przygotowujemy miejsce, w którym bezpłatnie (ale za pracę lub pomoc innym) można znaleźć schronienie, dojść do siebie i skorzystać z naszego wsparcia, albo pomóc nam w naszej działalności, a także zaplanować i zacząć realizować swoją ścieżkę. Od wiosny 2018r. zapraszamy w ramach sharing economy do pomocy nam w budowaniu chatek hobbitów, zamieszkania w jednej z nich, pracy i prowadzenia gospodarstwa tu: https://www.facebook.com/zaJaszczurowa/ >.<;>.<;>.<;>.<;>.<;>.<;>.<;>.<;>.<;>.<;>.<;>.<;>.<;>.<;>.<;>.< EDUKACJA z zakresu przemocy, manipulacji, autoterapii, psychologii, 'survivalu', gospodarki okrężnej i dot. Zespołu Aspergera: - kanał na YT https://www.youtube.com/channel/UC2qvolHkdopj7FqVuWFuSCw - blog Ania https://bycjakpippilangstrumpf.wordpress.com blog Robert https://przebudzony.wordpress.com - Instagram https://www.instagram.com/przemocnie/ >.<;>.<;>.<;>.<;>.<;>.<;>.<;>.<;>.<;>.<;>.<;>.<;>.<;>.<;>.<;>.< Wspieramy naszych klientów w rozwijaniu pasji, wykorzystywaniu ich do rozwoju osobistego i procesu zdrowienia, a także w procesie zamieniania ich w pracę zawodową. Robert ma konto na Digarcie http://maivoineor.digart.pl Ania jest plastykiem www.facebook.com/Ozzanna-Rzekoczekumka/ https://ozzannarzekoczekumka.cupsell.pl/k/all