Co i jak najczęściej kupują Polacy?

Data publikacji artykułu: (30-01-2018)

Polacy lubią robić zakupy, jednak często preferencje zakupowe różni między innymi płeć i wiek. Mimo, iż sprzedaż online stale wzrasta większość społeczeństwa w Polsce nadal woli robić zakupy w galeriach handlowych niż przez Internet.

Polacy oprócz określonych preferencji zakupowych, mają również określone sposoby i ulubione miejsca robienia zakupów. Jak się okazuje większość Polaków przygotowuje się do zakupów robiąc listę, przeglądając gazetki tradycyjne - w formie papierowej oraz w Internecie, a także porównują ceny i oferty sklepów internetowych z sieciami handlowymi.

Wśród osób robiących zakupy przez Internet przeważają kobiety (52%). Wiek kupujących także ma wpływ na decyzję dokonania zakupu. Osoby w przedziale wieku 18 – 34 lata chętnie uczestniczą w programach lojalnościowych, kupujący w wieku 35 – 54 lata częściej chwalą markę na profilach społecznościowych, z kolei osoby powyżej 55 roku życia preferują zakupy w sklepach stacjonarnych.

Co najczęściej kupują Polacy stacjonarnie oraz przez Internet, a także w jaki sposób dokonują decyzji zakupowej dowiecie się z naszej infografiki:  Co i jak najczęściej kupują Polacy?Przejdź do aktualności